הערכה היחידה מסוגה בעולם אשר מחדשת ומצפה את הפנס בחומרי הגנה ושקיפות מלאים לחץ לצפייה בסרטון

הכנה לטסט טכני

לכל טסט המבוצע במכון הרישוי יש מספר שלבים הבודקים יחד את תקינותו של הרכב מכל בחינה – הן בנושא הטכני, והן בנושא אביזרי הבטיחות הנדרשים להיכלל ברכב. מה כולל הצד הטכני של הטסט לרכב וכיצד לבצע הכנה לטסט טכני? הכול במאמר שלפניכם.

 

הכנה לטסט טכני – לבטיחות מושלמת של הרכב ושלכם

הכנה לטסט טכני נועדה אומנם כדי לעבור את הטסט בשלום, אולם מטרתו הראשונה היא לוודא כי אתם נוסעים ברכב בטיחותי ואמין, שכל מערכותיו הטכניות פועלות כסדרן וללא דופי. הכנת הרכב לטסט כוללת את בדיקת מערכת ההיגוי ובדיקת הבלמים, את בדיקת מערכת הפליטה ואת רמת זיהום האוויר של הרכב. מערכות אלה הן מאבני היסוד של הרכב המאפשרות את פעילותו התקינה והבטיחותית.
הכנת הרכב לטסט הבודקת את מערכת ההיגוי כוללת הנעה של ההגה, ובדיקה שאין תחושה של חופש גדול מדי בתנועה או הופעה של נקישות או דפיקות במהלך ההזזה. את הבלמים תוכלו לבדוק באמצעות נסיעה במגרש חולי ובלימה פתאומית על מנת לבדוק, שהרכב עצר בצורה מיידית וחלקה ללא שחשתם התנגדות גדולה מדי (או שהבלמים חופשיים מדי), ובמידה ובמהלך הבדיקה לא תריחו ריחות רעים מצינור הפליטה או לא תראו עשן גדול מדי – תוכלו להניח במהלך הכנת הרכב לטסט כי גם מערכת הפליטה תקינה.

 

הכנה לטסט טכני – במוסך או עצמאית?

הכנה לטסט טכני יכולה להתבצע באופן עצמאי על ידיכם באמצעים מוגבלים, או בצורה מעמיקה יותר – במוסך. ככל שהרכב ישן יותר, כך עדיף לקחת אותו לביצוע הכנת הרכב לטסט במוסך מורשה, שם יוכלו לבדוק את כל מערכותיו ולהכין אותו בצורה מושלמת לטסט. רכבים חדשים המטופלים במוסך בצורה סדירה ושטרם הגיעו ל-100,000 ק"מ, יכולים לבצע הכנת הרכב לטסט באופן עצמי על ידי בעליהם, אולם בכל מקרה – אם אתם לא בטוחים ורוצים להגיע מוכנים למכון הרישוי - הכנה לטסטטכני במוסך מורשה היא הפעולה הנכונה.

 

ומה לגבי בדיקת תאורה במהלך הכנה לטסט טכני? ואיך יכולה הערכה של CarTaract לעזור?

אחד הפרמטרים החשובים הנבדקים במהלך הטסט במשרד הרישוי הוא מערכת התאורה. פנסי רכב עכורים, מלוכלכים, פגומים – יגרמו לעוצמת אור חלשה ולפיזור קרני האור באופן שאינו אחיד, מה שעלול לגרום לעיכוב בביצוע הטסט ואף לכישלון בו. לפיכך, כחלק משלבי הכנת הרכב לטסט חשוב לטפל גם בפנסים עצמם, לנקותם וכן לבצע חידוש פנסים, ולוודא כי הם מאירים בצורה מושלמת ואחידה. לשם כך בדיוק נועדה הערכה של CarTaract, המביאה לתוצאות מושלמות, לפנסים נקיים, לתאורה עוצמתית וסימטרית, ולנראות מושלמת של הרכב בעבור הרכבים הבאים מולו. בהצלחה בטסט!