הערכה היחידה מסוגה בעולם אשר מחדשת ומצפה את הפנס בחומרי הגנה ושקיפות מלאים לחץ לצפייה בסרטון

הכנה לטסט לרכב

במהלך הטסט השנתי לרכב נבדקות כל המערכות החיוניות של הרכב – הבלמים, ההגה, הצירים והצמיגים, מערכת הפליטה וכיוון הגלגלים. אם מי מהמערכות האלה אינה פועלת בצורה תקינה, יכשל הרכב בטסט ובעליו יידרש לקחתו למוסך. בנוסף, נבדקת הימצאותם של אביזרים חשובים ברכב – אפוד זוהר, משולש אזהרה, וכן נבדקת תקינותו ובהירותו של מספר הרישוי הצהוב.
חשוב לדעת כי במהלך הטסט מושם דגש מיוחד על תאורת הרכב ותקינותם של פנסי רכב – נבדק כי כל פנסי הרכב עובדים כסדרם, כולל פנסי הערפל ופנסי האיתות, וכמו כן נבדק כי התאורה בהם סימטרית, ואינה מסנוורת רכבים המגיעים ממול לרכב הנבדק.

 

כיצד לבצע הכנה לטסט לרכב?

כמו כל מבחן, גם לטסט אפשר לגשת ללא הכנת רכב לטסט , אולם להסתכן בכך שלא תעברו אותו ותיאלצו לבצע את המבחן פעם נוספת. מאידך, הכנה לטסט לרכב יכולה להיערך באופן עצמאי לגמרי על ידיכם. לדוגמא - הכנת רכב לטסט בנושא מערכת התאורה, תדרוש מכם להיכנס לרכב ולהדליק את כל האורות, בעוד אדם נוסף בודק מבחוץ כי אכן כל הפנסים פועלים ותקינים (ואם במהלך הכנה לטסט לרכב גיליתם נורה שרופה – החליפו אותה בעצמכם, היות ונורה שרופה היא סיבה מצוינת לכישלון בטסט).
בנוסף, לחצו על הבלם ובדקו כי מערכת אורות הבלימה פועלת, הן כשאורות הרכב דולקים והן כשהם כבויים. באותה שיטה בדקו גם את פנסי האיתות. יתכן ובמהלך הכנת רכב לטסט תגלו קצר באחת המערכות האלו, מה שידרוש מכם להגיע למוסך לתיקון התקלה (ושוב – עדיף לפני הטסט ולא לאחריו).

 

מה לגבי הכנה לטסט לרכב של הצמיגים, המגבים והבלמים?

גם את כל אלה תוכלו לבדוק במהלך הכנת רכב לטסט באופן עצמי – את הצמיגים תוכלו לבדוק במו עיניכם על מנת לראות שאין בחריצי הצמיג גופים זרים או קרעים, ובדקו גם את מצבו של הצמיג הרזרבי. בנוסף, במהלך הכנה לטסט לרכב רצוי שתבדקו גם את מצב המגבים (הגומי שלם ? קרוע ? האם המגבים מנקים את השמשה היטב ?). ולגבי הבלמים – נסו לנסוע עם הרכב במגרש חולי ולבלום, על מנת לבדוק שההגה אינו מושך ימינה או שמאלה. אם במהלך הכנת רכב לטסט הבלמים לא מרגישים תקינים מספיק, קחו את הרכב לבדיקה במוסך (מה גם שמדובר בנושא בטיחותי מהמעלה הראשונה!).

 

הכנה לטסט לרכב עם CarTaract – בכדי שהרכב שלכם יראה כמו שצריך

לא בכדי הרחבנו אודות הכנת רכב לטסט בנושא תאורת הרכב – מדובר באחד הפרמטרים המשמעותיים והראשונים הנבדקים בטסט. הכנה לטסט לרכב הכוללת טיפולחידוש פנסים באמצעות הערכה של CarTaract, תנקה את הפנסים לחלוטין, תצפה אותם בחומר מגן ותוכיח לטסטרים שאתם אנשים שדואגים לעיניים של הרכב שלכם, ומשקיעים בנושא הבטיחותי. בהצלחה!